Znamka
Cena
Nalepka
Stanje artiklov
Razpoložljivost
Dobavitelj
Višina
Uporaba
Primerno za
Način namestitve
Širina
Globina
Stenska svetila dopolnjujejo glavni vir razsvetljave prostora in predstavljajo pomemben element pri oblikovanju sten.
Kdaj izbrati stensko svetilo?
Stenska svetila so odlična rešitev, ko iščete dodatni vir svetlobe, ki ne bo zavzel preveč prostora. Ker je stensko svetilo zelo funkcionalno, se lahko namesti v kateri koli del prostora, na primer v dnevni sobi za poudarjanje umetniških del, ob straneh postelje za branje ali na hodniku za dobrodošlico obiskovalcu.
Uporaba
Nikjer ne boste našli posebnega splošnega pravila, kako pravilno uporabiti stensko svetilo v določenem prostoru. Kljub temu obstajajo nekatere precej razširjene metode:
Stenska luč lahko ima v večji sobi vlogo sekundarne osvetlitve, na primer v dnevni sobi ali v konferenčnem prostoru. Na teh mestih je lahko že nameščena linijska svetilka ali moderen lestenec kot osnovna razsvetljava, ob namestitvi stenske luči pa lahko dobro poskrbite za detajle, kot so police, slike, fotografije.
Stenske svetilke se na hodniku običajno nameščajo na dva metra, s čimer ustvarite sproščujoč občutek.
Temni vhod v stavbo lahko najučinkoviteje osvetlite z dvema stenskima svetilkama. Ambient tako postane prijeten za vsakega gosta oziroma prebivalca.
Vrste
Na voljo je več vrst stenskih svetilk, ki jih lahko uporabite za odlično dopolnitev večplastne osvetlitve:
- tradicionalne stenske luči: lahko so izjemno elegantne, pritrjujejo se na steno in oddajajo posredno svetlobo. So odlične za ustvarjanje mehkega in toplo osvetljenega vzdušja. Obenem v prostor dodajo razkošje in dovršenost. Najpogosteje jih uporabljajo v dnevnih sobah;
- stenska svetila z usmerjenimi snopi svetlobe: so odlična izbira za osvetljevanje fotografij, umetniških del ali arhitekturnih značilnosti. V prostoru poudarjajo posebne elemente ter ustvarjajo vizualno zanimanje;
- stenske luči z nastavljivimi rokami in glavami: zagotavljajo prilagoditev smeri svetlobe. V prostoru lahko spreminjajo tudi atmosfero.
Zunanje stenske luči
V današnjem času se zunanjost poudarja na enak način kot notranji prostori. Zunanja stenska svetila vam lahko pomagajo ustvariti izjemno lep oblikovalski pridih, hkrati tudi praktično osvetlitev zunanje okolice.
Zunanje stenske svetilke morajo biti odporne na vodo, sneg in še na druge manj ugodne vremenske pogoje. Večinoma se uporabljajo za osvetljevanje vhodnih vrat, fasad ter dovoznih cest.
Med drugim se zunanje stenske luči uporabljajo tudi za osvetljevanje kopalnice – zaradi visoke stopnje IP-zaščite. Najbolj priljubljena so LED stenska svetila, ker navdušujejo z visoko svetilnostjo, nizko porabo energije in privlačnim videzom.
Na voljo so različne vrste LED zunanjih stenskih luči, na primer solarna svetila, senzorske luči. Solarna stenska svetila se odlikujejo predvsem po možnosti uporabe brez elektrike, po enostavni namestitvi, odpornosti na različne vremenske vplive ter po dostopni ceni. Okolju so prijazna ekološka izbira, tako kot to velja za vso ostalo solarno razsvetljavo.
Nasveti za pravo izbiro
Ko izbirate stensko luč, upoštevajte barvo in slog prostora, kamor jo boste namestili. V moderne prostore se odlično podajo minimalistične in sodobne stenske svetilke, bogato okrašene in klasične pa so boljša izbira za tradicionalno zasnovane prostore.
Stenske svetilke uskladite z drugimi elementi osvetlitve in dekorja. Prostor bo tako harmoničen ter uravnotežen.
S pomočjo stenskih luči lahko praktično in estetsko poudarite arhitekturne detajle. Omogočajo vam, da izkoristite večplastno osvetlitev za ustvarjanje funkcionalnega, udobnega in privlačnega prostora. Tudi z njihovo pomočjo lahko ustvarite popoln prostor za sprostitev, druženje in uživanje.
Montaža
Simetrija pri montaži stenske svetilke igra ključno vlogo. Stenska svetila se pogosto nameščajo v paru, lahko pa jih je tudi več. Pazite, da je razdalja med njimi povsem enaka. Praviloma so nameščena v višini oči.