Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo SEDAJ TUDI NA DOM!
0
na mesec

tectake Infrardeči grelnik, steklo 450 W, Bela

tectake Infrardeči grelnik, steklo 450 W, Bela

Številka: 22312439
Partnerska prodaja
Zadnja stran tega steklenega infrardečega grelnika podjetja tectake je izdelana iz pocinkane jeklene pločevine in ima stopnjo zaščite IP44. Celoten opis
9.999 €
Partner: TecTake
Brezplačna dostava

Trenutno ni na zalogi

Artikli partnerja TecTake

Za prodajo odgovarja mimovrste=), vključno z morebitnimi reklamacijami ali vračili artiklov.
Partner pošlje artikle v ločeni pošiljki.
Način in ceno dostave določi partner.
Številka: 22312439

Predstavitev

Zadnja stran tega steklenega infrardečega grelnika podjetja tectake je izdelana iz pocinkane jeklene pločevine in ima stopnjo zaščite IP44. Sodobni stekleni infrardeči grelnik ni le odličen ponudnik toplote, temveč je tudi privlačen za oko. Še posebej je primeren za ogrevanje sodobnih dnevnih sob, otroških sob in spalnic ter pisarn. Zahvaljujoč stopnji zaščite IP44 (zaščiteno pred vodnimi brizgi) se lahko infrardeči panel uporablja tudi v kopalnici. Infrardeči panel je plosek z vrhunskim prikazovalnikom LCD in se ga lahko namesti v le nekaj preprostih korakih. Sprednji del je izdelan iz kaljenega varnostnega stekla, zadnji del iz pocinkane jeklene pločevine. Kot toplotni vodnik se uporablja izolirane snope pramenov, spletenih v toplotno odporen in nevnetljiv material. Ta privlačni stekleni infrardeči grelnik podjetja tectake je obvezna oprema v vsakem sodobnem domu.

Poudarki

  • Infrardeči grelnik, steklo
  • Naravna toplota
  • Zaščita pred pregrevanjem in prenapetostjo
  • Stopnja zaščite IP44
  • Primerno tudi za velike prostore z visokimi stropi

Besedilo opombe

Upoštevajte, da tega infrardečega grelnega panela ni mogoča namestiti na strope!

Kaj je infrardeče sevanje?

Sončna toplota potuje več milijonov kilometrov po hladnem vesolju, a nas še vedno odlično greje. Ta fenomen povzročajo elektromagnetni valovi (lat. infra). Ti valovi sproščajo energijo z molekularnimi vibracijami, ki jih dojemamo kot toploto. V nasprotju s krajšimi valovi, kot so rentgenski valovi, imajo infrardeči valovi zelo pozitiven učinek na ljudi. Infrardeči valovi nam zagotavljajo naravno toploto. Komaj zaznavna razlika: V nasprotju s konvencionalnimi radiatorji segrevajo infrardeči grelniki (primarno sevanje) zidove namesto zraka v sobi. Zidovi hranijo toplote dlje kot zrak in jo vračajo v prostor (sekundarno sevanje). Zidovje ostane suho – vlaga in plesen nimata možnosti za obstoj.

Informacije o določanju mer:

Pri infrardečih grelnikih volumen prostora ni pomemben, temveč dejanska površina zaprtega prostora. To po navadi vključuje štiri stene, tla in strop. Za poenostavitev izračuna bomo celotno zadevo omejili na osnovno površino, tj. velikost prostora. V ta namen potrebujete dolžino in širino sobe. Velikost sobe je npr. 6 m × 5 m, to je enako površini sobe 30 m². Teh 30 m² talne površine se nato pomnoži z *izhodno vrednostjo 75 W na m² (z višino do 2,60 m). To pomeni naslednje: 30 m² × 75 Watt/m² = 2250 W.

Tako potrebujete toplotno zmogljivost 2250 W. Nato lahko izberete to kot 2 × 900 W + 1 × 450 W = 2250 W ali 2 × 1200 W = 2400 W.

Višja vrednost v vatih ne pomeni, da se porabi več energije. Nasprotno, to pomeni, da se prostor hitreje ogreje, infrardeči grelnik pa se prej izklopi.

Prosimo, upoštevajte, da je bila ta izhodna številčna vrednost 75 W/m² izračunana na podlagi višine stropa do 2,60 m. Če mora biti soba višja, dodajte dodatno izhodno vrednost 5 W/m² na 5 cm. Pri višini stropa 3 m bi to pomenilo dodatnih 40 W. Rezultat bi bila *izhodna raven 115 W/m². Pomnoženo s talno površino, v tem primeru 30 m², to pomeni naslednje: 30 m² x 115 W/m² = 3450 W. Nato lahko glede na kote in vogale prostora izberete svoje ujemajoče se grelne panele. Zato potrebujete za sobo v obliki črke L vsaj 2 panela, saj žarki enojnih panelov ne bi dosegli celotnega prostora. To se lahko jasno vidi, če prižete svetilko v kotu sobe, saj vsi zidovi ne bodo osvetljeni. Svetloba je ne nazadnje žarek in sevalna toplota deluje na enak način. Z drugo svetilko lahko nato osvetlite celoten prostor.

Upoštevajte, da površina učinka znaša 3,50 m. Svetilka izgubi svojo svetlost, bolj ko je oddaljena od osvetljenega predmeta. Infrardeči žarki izgubijo svojo intenzivnost pri dosegu približno 3–4 m, kar povzroči daljša ogrevalna obdobja.

Pri prostorih z visoko vlago, kot so kopalnice, morate mere podvojiti. Na ta način se vam bodo kopeli zdele kot plavanje v morju na vroč, sončen dan. Ne boste čutili mraza kljub mokri koži. To je prednost ogrevanja z infrardečimi valovi.

Barva: Bela

Tehnične podrobnosti

  • Barva podnožja: Bela
  • Mere: 620 × 620 × 30 mm
  • Teža: 11,5 kg
  • Napetost: 230 V/50 Hz
  • Stopnja zaščite: IP44
  • Moč gretja: 450 W +/– 10 %
  • Sevalni doseg: 3,5 m
  • Sevalni kot: pribl. 170°
  • Površinska temperatura: spredaj 95–110 °C +/– 10 %, zadaj 20–25 °C +/– 10 %
  • Zaščita pred pregrevanjem: 2 kosa
  • Prenapetostna zaščita: 1 kos
  • Material: jeklena pločevina

Obseg dobave

  • 1 stekleni infrardeči grelnik
  • vključuje stenski nosilec
  • grelna folija je izdelana v Nemčiji

Opomba

Upoštevajte, da tega infrardečega grelnega panela ni mogoča namestiti na strope!

Kaj je infrardeče sevanje?

Sončna toplota potuje več milijonov kilometrov po hladnem vesolju, a nas še vedno odlično greje. Ta fenomen povzročajo elektromagnetni valovi (lat. infra).

Ti valovi sproščajo energijo z molekularnimi vibracijami, ki jih dojemamo kot toploto. V nasprotju s krajšimi valovi, kot so rentgenski valovi, imajo infrardeči valovi zelo pozitiven učinek na ljudi. Infrardeči valovi nam zagotavljajo naravno toploto.

Komaj zaznavna razlika: V nasprotju s konvencionalnimi radiatorji segrevajo infrardeči grelniki (primarno sevanje) zidove namesto zraka v sobi. Zidovi hranijo toploto dlje kot zrak in jo vračajo v prostor. (Sekundarno sevanje) Zidovje ostane suho – vlaga in plesen nimata možnosti za obstoj.

Informacije o dimenzijah:

Pri infrardečih grelnikih volumen prostora ni pomemben, temveč dejanska površina zaprtega prostora. To po navadi vključuje štiri stene, tla in strop. Za poenostavitev izračuna bomo celotno zadevo omejili na osnovno površino, tj. velikost prostora. V ta namen potrebujete dolžino in širino sobe. Če je npr. velikost sobe 6 m × 5 m, je to enako površini sobe 30 m². Teh 30 m² talne površine se nato pomnoži z *izhodno vrednostjo 75 W na m² (z višino do 2,60 m). To pomeni naslednje: 30 m² × 75 W/m² = 2250 W.

Zato potrebujete zmogljivost ogrevanja 2250 W. V tem primeru lahko izbirate med 2 × 900 W + 1 × 450 W = 2250 W ali 2 × 1200 W = 2400 W.

Višja vrednost v vatih ne pomeni, da se porabi več energije. Nasprotno, to pomeni, da se prostor hitreje ogreje, tako da se infrardeči grelnik prej izklopi.

Upoštevajte, da je bila ta izhodna številčna vrednost 75 W/m² izračunana na podlagi višine stropa do 2,60 m. Če je soba višja, dodajte dodatno izhodno vrednost 5 W/m² na 5 cm. Pri višini stropa 3 m bi to pomenilo dodatnih 40 W. Rezultat bi bila *izhodna raven 115 W/m². Pomnoženo s talno površino, v tem primeru 30 m², to pomeni naslednje: 30 m² × 115 W/m² = 3450 W. Nato lahko glede na kote in vogale prostora izberete svoje ujemajoče se grelne panele. Zato potrebujete za sobo v obliki črke L vsaj 2 panela, saj žarki enojnih panelov ne bi dosegli celotnega prostora. To se lahko jasno vidi, če vključite svetilko v kotu sobe. Niso vse stene osvetljene. Svetloba je ne nazadnje žarek in sevalna toplota deluje na enak način. Z drugo svetilko lahko nato osvetlite celoten prostor.

Upoštevajte radij vpliva 3,50 metra. Svetilka izgubi svojo svetlost, bolj ko je oddaljena od osvetljenega predmeta. Infrardeči žarki izgubijo svojo intenzivnost pri dosegu približno 3–4 m, kar povzroči daljša ogrevalna obdobja.

Za prostore, ki so izpostavljeni večji vlažnosti, na primer kopalnice, preprosto izračunajte dvojno dimenzijo. Na ta način se vam bodo kopeli zdele kot plavanje v morju. Ne boste čutili mraza kljub mokri koži. To je prednost ogrevanja z infrardečimi valovi.