Boditein nakupujte z BREZPLAČNO dostavo!
0
na mesec

Navodila za oglaševanje

Imamo skupen cilj - prodati čim več artiklov, ampak zaradi pravnih, etičnih in tehničnih omejitev se moramo vsi držati pravil, ki vam jih posredujemo v nadaljevanju tega dokumenta.

V primeru kršenja splošnih pravil, lahko pride do prijave tržni inšpekciji, materialne in moralne škode (škodovanje blagovni znamki Mimovrste). Hkrati pa lahko povzroči dodatne zaplete naši ekipi.

SEARCH OGLAŠEVANJE

Oglaševanje v iskalnem omrežju

KLJUČNE BESEDE

Oglaševanje v iskalnem omrežju

  • Oglaševanje na ključno besedo mimovrste ni dovoljeno, prepovedano je oglaševati na vse variacije (vključno z narobe napisanimi) ključne besede mimovrste v vseh oblikah: Exact, Broad, Broad match modified, Phrase
  • Vse ključne besede morajo biti poslane v potrditev

OGLASI

  • Prepovedana uporaba ključne besede mimovrste v vseh oblikah v oglasih. To vključuje H1, H2, H3 IN D1, D2
  • V kolikor se v oglasih komunicira akcija, mora biti v D1 ali D2 naveden datum trajanja akcije od - do oz do odprodaje zalog.
  • Oglasi ne smejo zavajati naših strank
  • Vse oglase je potrebno poslati v potrditev

DISPLAY IN SOCIAL OGLAŠEVANJE

Oglaševanje v prikaznem omrežju ter na socialnih omrežjih

OGLASI

  • V skladu z našim CGP-jem
  • Upoštevajoč zgoraj navedena splošna pravila oglaševanja
  • Sliko lahko pokriva do 20% besedila
  • Vse oglase je potrebno poslati v potrditev

SOURCE / MEDIUM

  • Vse oglaševanje, to vključuje search, GDN, FB, INSTAGRAM, YOUTUBE mora vsebovati UTM kodo
  • Utm koda je enaka za vse oblike oglaševanja, saj vse spada pod cpc oz oglaševnje, ki je plačljivo na klik

Link: https://ga-dev-tools.web.app/campaign-url-builder

ODDAJANJE MATERIALOV ZA AKCIJE, KI JIH ZA VAŠO BLAGOVNO ZNAMKO PRIPRAVI MIMOVRSTE EKIPA

  • Predpripravljene kreative oglaševanja morajo ustrezati dogovorjenim dimenzijam in pravilom (oblika CTA, enoten font, velikost in količina značk, varnostno območje). Kreativam je potrebno priložiti odprto datoteko (psd, ai, indd).
  • Fotografije artiklov ali lifestyle fotografije naj bodo visokoresolucijske (vsaj 2000px po stranici)
  • Priporočeno je, da so logotipi branda v vektorskem formatu (ai, eps, svg, pdf), priloži se lahko tudi pravila uporabe oz. CGP
  • CGP
  • Za kreative se na slovenskem trgu uporablja font Titillium, na hrvaškem trgu VAG Rounded.
  • Materiale za objavo je potrebno oddati najkasneje pet dni pred objavo.
  • Pred objavo vse pripravljene kreative pošljemo v predogled.

SPLOŠNA PRAVILA OGLAŠEVANJA

Vzeto iz zakona o varstvu potrošnikov, ZVPot

12. člen

Oglaševanje blaga in storitev ne sme biti v nasprotju z zakonom, ne sme biti nedostojno ali zavajajoče.

(2) Oglaševalska sporočila morajo biti v jeziku, ki je potrošnikom na območju Republike Slovenije lahko razumljiv.

12.a člen

Nedostojno oglaševanje blaga in storitev pomeni oglaševanje, ki vsebuje sestavine, ki so žaljive ali bi lahko bile žaljive za potrošnike, bralce, poslušalce in gledalce, ali sestavine, ki nasprotujejo morali.

12.b člen

(1) Zavajajoče oglaševanje, ki je namenjeno potrošnikom, je zavajajoča poslovna praksa v skladu z zakonom, ki ureja varstvo potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami.

(2) Oglaševanje, ki je namenjeno podjetjem ali lahko doseže podjetja, se šteje kot zavajajoče, če na katerikoli način, vključno s predstavitvijo, zavaja podjetja ali bi jih utegnilo zavajati in bi zaradi svoje zavajajoče narave verjetno vplivalo na ekonomsko obnašanje podjetij ali bi iz enakih razlogov škodilo ali bi utegnilo škoditi konkurentom.

28. člen

Podjetje mora razprodajo objaviti na krajevno običajen način. Objava o uvedbi razprodaje mora vsebovati podatek o vrsti blaga, odstotku znižanja in času trajanja tovrstne prodaje.

Blago, ki je na razprodaji, mora biti označeno s ceno pred znižanjem in z znižano ceno.

Če je odstotek znižanja objavljen v razponu, mora najvišji odstotek znižanja zajemati najmanj eno četrtino vrednosti vsega blaga, ki je na razprodaji.

POMEMBNI IZSEKI

Člen 15 RAZPOLOŽLJIVOST IZDELKOV 15.1 Oglaševalci morajo biti sposobni zadovoljiti vsako razumno povpraševanje, ki ga je ustvarilo njihovo oglaševanje. Če se pokaže, da izdelka ni na voljo v zadostni količini, morajo oglaševalci takoj popraviti ali umakniti vse nadaljnje oglaševanje. 15.2 Izdelki, ki jih ni mogoče dobaviti, se ne smejo oglaševati zato, da bi ocenili potencialno povpraševanje. 15.3 Oglaševalci ne smejo uporabljati tehnike oglaševanja in prodaje, pri kateri na prodajnem mestu kupcu oglaševani izdelek ni na voljo in se mu ponudi nadomestni izdelek.

Člen 11 PRIČEVANJA IN SKLICEVANJA 11.1 Oglaševanje ne sme vsebovati in se ne sme sklicevati na pričevanja, trditve ali spremno dokumentacijo, če ti niso pristni, preverljivi in relevantni. Ne smejo se uporabljati tudi v primeru, ko so zastareli ali so s časom postali zavajajoči. 11.2 Pričevanja, trditve in dokazi, ki temeljijo na strokovnih študijah, raziskavah in podobnih gradivih, morajo biti v oglasu dodatno opremljeni z imenom izvajalca, velikostjo vzorca in datumom izvedbe. 11.3 Oglaševalci, ki uporabljajo pričevanja, morajo priskrbeti zanje ustrezno spremno dokumentacijo in imeti podpisana ter datirana dokazila za vsa pričevanja, ki jih uporabljajo. Pričevanje ne pomeni dokazljivosti, kot je opredeljena v 5. členu tega kodeksa. Trditve, izražene v njih, morajo biti, kjer je to potrebno, podprte z neodvisnim dokazilom o njihovi resničnosti. Pričevanja izmišljenih ali zgodovinskih oseb se ne smejo predstavljati, kot da so pristna. Trditve, ki temeljijo na pričevanju, morajo biti v skladu s kodeksom. 11.4 Priznanja kakovosti in druga priznanja o izdelku se smejo v oglaševanju uporabljati le tako, da potrošnika ne zavajajo pri presoji o njihovem pravem pomenu in vrednosti. Prav tako se smejo uporabljati le, če niso zastarela ali kako drugače neprimerna za uporabo.

Člen 21 ZDRAVILA IN MEDICINSKI PRIPOMOČKI 21.1 Oglaševanje zdravil in medicinskih pripomočkov je dovoljeno v primerih in pod pogoji, kot so opredeljeni v veljavnih predpisih. 21.2 Oglaševanje zdravil mora vsebovati opozorilo, kot ga predvidevajo veljavni predpisi. 21.3 Oglaševanje zdravil lahko govori le o odpravi oz. omilitvi zunanjih znakov bolezni, ne sme pa trditi, da zdravila odpravljajo tudi prave vzroke bolezni, razen če taka trditev nedvoumno izhaja iz registracijske dokumentacije in dovoljenja za promet z zdravilom. 21.4 Oglaševanje zdravil ali medicinskih pripomočkov mora spodbujati njihovo smotrno uporabo. Oglaševani izdelki morajo biti predstavljeni objektivno in brez pretiravanja o njihovih lastnostih. 21.5 Oglaševanje zdravil in medicinskih pripomočkov mora biti izvedeno tako, da je oglaševalski značaj informacije jasno prepoznaven in da je izdelek nedvoumno predstavljen kot zdravilo oziroma kot medicinski pripomoček. 21.6 Oglaševanje zdravil in medicinskih pripomočkov za splošno znane bolezni ne sme uporabljati znanstvenih izrazov, ki niso splošno znani.

Zaloga

  • Izdelke, ki niso na zalogi se ne sme oglaševati
  • Ne sme se oglaševati kategorije v kateri je manj, kot 3 izdelki.