La Sportiva Čevlji 42.5 EU Tarantula Boulder
Predstavitev
La Sportiva Tarantula Boulder 40C917319 Metal/Sončni zahod
Tarantula Boulder je plezalni čevelj, zasnovan za tiste, ki so novi v balvanskem plezanju ali pa iščejo udoben vsestranski čevelj. Trpežen zgornji del iz semiš usnja se prilagodi stopalu in zagotavlja udobje tudi med daljšimi vadbami. Čevelj ima nevtralen profil in zmerno asimetrijo, zaradi česar je udobnejši od agresivnih modelov, brez pretiranega zvijanja stopala.
4 mm podplat FriXion® Black zagotavlja dober oprijem tako na ploščah kot na naravni skali – kar je pomembno, če plezate po skalah, balvanih ali plezate v zaprtih prostorih. Ojačan gumijast prst in peta izboljšata oporo prstov in pete, kar olajša dinamične gibe, zaklepanje in natančno pozicioniranje stopala. Zaradi togosti čevljev je Tarantula Boulder odlična izbira kot prvi par plezalnih ali balvanskih čevljev.
Dva ježka v sistemu zapiranja omogočata hitro obuvanje in sezuvanje – velik plus pri pogostem menjavanju poti in treningu. Ta model se dobro obnese tako v plezalni dvorani kot na skali, zaradi svoje vsestranskosti pa je dobra izbira za tiste, ki se učijo tehnike ali se z balvanskim plezanjem ukvarjajo rekreativno ali kot hobi.